Planujesz tydzień w Japonii? Świetnie, bo przygotowałam dokładny plan zwiedzania Japonii na 7 dni! Tydzień wystarczy, abyś zwiedził pełną życia stolicę Tokio, spokojne i sielskie Hakone i nawet najbardziej urokliwe miasteczko Kraju Kwitnącej Wiśni, czyli Kioto. Przekonaj się, jak zwiedzić Japonię w tydzień i w pełni doświadczyć ducha japońskiej kultury.

Przed wyjazdem do Japonii warto jest zaplanować dokładnie cały pobyt. Nie musisz oczywiście planować każdej minuty, ale zastanów się przynajmniej, jakie miasta chcesz odwiedzić. W Twoich podróżniczych przygotowaniach bardzo pomocny okazać się może mój gotowy plan zwiedzania Japonii na tydzień. Jest to dzienny plan, który zawiera miejsca, które odwiedziłam i które polecam z ręką na sercu. Dodam jeszcze, że ja zwiedzałam Japonię z tym planem i byłam bardzo zadowolona z wyjazdu! Zaczynamy zatem zwiedzanie Japonii!

Dzień 1: Tokio

Zaczynamy z samego rana od odkrywania Tokio! Przygotuj się na dosyć aktywny dzień, podczas którego zwiedzisz zarówno historyczne miejsca, jak i odkryjesz współczesne Tokio.

Pałac Cesarski z ogrodami – rozpocznij dzień od odwiedzenia ogrodów otaczających Pałac Cesarski. Spacerując ogrodami, zobaczysz także pozostałości po historycznym pałacu wybudowanym za czasów epoki Edo.

Ginza – z Pałacu Cesarskiego przejdź spacerem do dzielnicy Ginza. Jest to nowoczesna dzielnica z drapaczami, chmur, sklepami i restauracjami.

Market Tsukiji – na obiad wybierz się do marketu rybnego Tsukiji. Zasmakuj prawdziwego sushi lub innych lokalnych dań.

Świątynia Zojoji – po pysznym obiedzie zacznij kierować się w stronę parku Shiba, gdzie znajduje się buddystyczna świątynia Zojoji.

Wieża Tokio – przyszedł czas, żeby zobaczyć Tokio z góry. Kup bilet na taras widokowy wieży Tokio i podziwiaj zniewalające widoki ze szczytu wieży.

Plaża Odaiba – po zachodzie słońca wybierz się na wyspę Odaiba, a konkretnie plażę Odaiba, z której podziwiać możesz pięknie oświetlony Most Tęczowy. Możesz nawet urządzić tam piknik i zabrać ze sobą kolację.

Tokio Pałac Cesarski

Dzień 2: Tokio

Drugi dzień znów spędzamy w Tokio i dalej odkrywamy magiczną stolicę Japonii.

Park Ueno – drugi dzień zaczynamy od długiego spaceru w parku Ueno. Jest to ogromny park, w którym znajdziesz kilka muzeów oraz świątyń buddystycznych.

Asakusa i świątynia Sensoji – historyczna dzielnica Tokio, która zachowała architekturę i klimat Japonii sprzed kilku wieków. W sercu dzielnicy Asakusa znajduje się świątynia Sensoji.

Akihabara i Ikebukuro – dla odmiany przyszedł czas na poznanie współczesnego oblicza Tokio. Akihabara to dzielnica mangi i anime, a Ikebukuro to dzielnica ze sklepami z elektroniką.

Odaiba – pierwszego dnia odwiedziłeś Odaibę po zmroku, a teraz przyszedł czas na spacer w dzień. Możesz też skusić się na jedno z muzeów, które tam się znajdują lub na przejażdżkę na diabelskim młynie.

Shinjuku – na kolację wybierz się do dzielnicy Shinjuku, gdzie znajdziesz wiele knajpek serwujących dania kuchni japońskiej.

Odaiba

Dzień 3: Hakone

Po dwóch intensywnych dniach w Tokio przyszedł czas na odpoczynek od wielkiego miasta. Proponuję jednodniową wycieczkę do Hakone. Zarezerwuj bilet na wczesny pociąg z Tokio i spędź cały dzień nad jeziorem Ashi w Hakone. Przy odrobinie szczęścia może zobaczysz także górę Fidżi.

Dzień 4: Tokio

I znów wracamy do Tokio, aby zobaczyć pozostałe atrakcje, które skrywa stolica Japonii.

Shinjuku – ostatni dzień w Tokio zaczynamy od zwiedzenia dzielnicy Shinjuku. W swoim planie zwiedzania musisz koniecznie uwzględnić Budynek Rządowy ze szczytu, którego podziwiać możesz panoramę miasta. Nie zapomnij też o pięknym ogrodzie Gyoen.

Shibuya – najbardziej szalona i zatłoczona dzielnica Tokio. To tam znajduje się słynne przejście dla pieszych, przez które za jednym razem przechodzą setki ludzi.

Park Yoyogi i świątynia Meiji –ogromny park ze świątynią Meiji, który znajduje się w dzielnicy Shibuya.

Harajuku – po wyjściu z parku Yoyogi możesz wybrać się na spacer do dzielnicy Harajuku z setkami sklepów i restauracji.

Roppongi Hills – na koniec dnia wpadnij do dzielnicy Roppongi, w której spotkać możesz celebrytów. Na szczycie centrum handlowego Roppongi Hills znajduje się punkt obserwacyjny, z którego podziwiać możesz panoramę Tokio nocą.

Dzień 5: Kioto

Po intensywnym zwiedzaniu Tokio przyszedł czas na chwilę wytchnienia w Kioto. Z samego rana wsiądź w pociąg do Kioto i jak najwcześniej rozpocznij zwiedzanie dawnej stolicy Japonii. Trasę Tokio-Kioto pokonasz w 2.5 godziny w super-szybkim pociągu Shinkansen.

Arashiyama – całe popołudnie pierwszego dnia w Kioto przeznacz na odkrywanie dzielnicy Arashiyama. Zobaczyć tam możesz park małp Iwatayama, las bambusowy i kilka świątyń buddystycznych.

Market Nishiki – na kolację wybierz się do marketu Nishiki z niezliczoną ilością restauracji.

Dzień 6: Kioto

Kolejny dzień to intensywne zwiedzanie Kioto.

Kinkaku-ji (Złoty Pawilon) – zaczynamy od Złotego Pawilonu, czyli świątyni Zen.

Ginkaku-ji (Srebrny Pawilon) – następnie kolejna świątynia buddystyczna zwana Srebrnym Pawilonem, która położona jest na lekkim wzniesieniu. Możesz liczyć zatem na piękne panoramiczne widoki.

Ścieżka Filozofa – wybierz się na spacer Ścieżką Filozofa, która ciągnie się wzdłuż małej rzeczki.

Nanzen-ji – Ścieżka Filozofa prowadzi do kolejnej buddystycznej świątyni.

Gion – w porze obiadowej możesz wybrać się do dzielnicy Gion, czyli dzielnicy gejsz. Jest tam wiele uroczych knajpek, w których możesz odpocząć i skusić się na obiad lub deser.

Kiyomizudera – po dzielnicy Gion przyszedł czas na kolejną świątynię. Świątynia jest położona w uroczej okolicy, więc zarezerwuj sobie czas na spokojny spacer.

Fushimi Inari Shrine – na koniec dnia ostatnia świątynia. Jest to ta świątynia z setkami bram torii prowadzącymi na szczyt góry Inari. Świątynia otwarta jest całą dobę, więc możesz wybrać się tam nawet po zmroku.

Dzień 7: Kioto

Ostatni dzień w Japonii. To jak go spędzisz, zależy od godziny Twojego lotu. Jeżeli masz do zagospodarowania cały dzień to polecam wycieczkę do miasteczka Nara znajdującego się godzinę jazdy pociągiem. Jeżeli masz tylko kilka godzin, to kontynuuj zwiedzanie Kioto.

Pałac Cesarski – w którym kiedyś mieszkał Cesarz Japonii z rodziną.

Zamek Nijo – budowla pochodząca z okresu Edo.

Wieża Kyoto – najwyższy punkt w Kioto ze szczytu, którego podziwiać możesz panoramę miasta.

Kioto

 

Japonia – praktyczne informacje

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *