Punta de Teno to najbardziej wysunięty na zachód punkt na Teneryfie. Śmiało mogę też stwierdzić, że jest to najpiękniejsze i najbardziej zaskakujące miejsce na wyspie. Zaskakująca jest siła natury tam panująca i fakt, że miejsce jest bardzo chronione przed masowym napływem turystów. Jest to godne podziwu, bo w dzisiejszych czasach ludzie są gotowi do bólu skomercjalizować każde miejsce, aby tylko zarobić na turystyce.

Ze świeczką szukać tam śladów komercji. Ba, nie znajdziesz tam nawet działającej toalety, a co dopiero hoteli czy restauracji. Półwysep Punta de Teno to 100% czystej natury: majestatyczne klify, zniewalające widoki i otwarte morze. Zabierz ze sobą butelkę wody, przekąskę i spędź tam chociaż kilka godzin kontemplując piękno przyrody i rozkoszując się wszechobecną ciszą…

Jak dojechać do Punta de Teno

Dojazd na półwysep zorganizować musisz sobie na własną rękę. Oczywiście dużo zależy od tego, gdzie znajduje się Twój nocleg, ale myślę, że bez wynajętego samochodu się nie obędzie. Chyba, że gotów jesteś spędzić kilka godzin w miejskich autobusach, oczywiście z licznymi przesiadkami.

Najlepszą opcją dotarcia na półwysep jest dojazd samochodem do pobliskiej miejscowości Buenavista del Norte. Stamtąd musisz przesiąść się do autobusu miejskiego, który dowiezie Cię do celu.

Dlaczego musisz wziąć autobus? Otóż półwysep jest dosyć mocno chroniony przez mieszkańców Teneryfy i wjazd jest bardzo mocno ograniczony. Droga prowadząca na półwysep jest bardzo wąska i do tego kręta i wzmożony ruch samochodowy mógłby przyczynić się do wypadków. Ponadto na półwyspie zwyczajnie nie ma miejsc parkingowych. Dlatego właśnie samochody osobowe wjechać mogą na półwysep jedynie wcześnie rano lub późno wieczorem. W ciągu dnia będziesz skazany na autobus.

Droga prowadząca na półwysep jest mocno strzeżona i wierz mi, że nie uda Ci się wjechać samochodem w ciągu dnia. Inną opcją może być wypożyczenie roweru, bo właśnie istnieje taka możliwość przy bramce. Poniżej zamieszczam dokładne godziny zamknięcia drogi. W godzinach zamknięcia dojechać możesz tam autobusem.

  • Okres wakacyjny – od 9.00 do 20.00 wjazd możliwy jest jedynie autobusem
  • Pozostały okres – od 10.00 do 19.00 wjazd możliwy jest jedynie autobusem

W godzinach porannych i wieczornych istnieje możliwość wjazdu własnym samochodem.

Autobusy miejskie z Buenavista del Norte odjeżdżają co godzinę i bilet kosztuje 1 EURO.

Punta de Teno

Co robić na półwyspie

Skoro Punta de Teno to przyroda w czystej postaci bez ani jednej restauracji to pewnie zastanawiasz się po co tam jechać? Głównie po to, żeby się wyciszyć i podziwiać zjawiskowe widoki. Możesz też zabrać ze sobą wędkę i łowić ryby ze szczytu klifu – tak zresztą robią lokalni mieszkańcy. Tak na serio, Punta de Teno to najpiękniejsze miejsce na Teneryfie, gdzie będziesz mieć okazję odpocząć od zgiełku turystycznych miejsc takich jak Americas czy Los Gigantes. Podczas naszej wizyty na półwyspie w ciągu kilku godzin spotkaliśmy może z 5 osób! Byłam w wielkim szoku, że takie miejsca jeszcze istnieją.

Jeszcze dodam, że na Punta de Teno jest działająca latarnia morska, która jest jedną z 7 działających latarni morskich na wyspie. Niestety latarnia jest zamknięta dla podróżników i nie ma możliwości wejścia do środka.

Wierz mi, że cała wyprawa samochodem i potem autobusem jest warta zachodu. Zobacz zresztą sam w mojej relacji filmowej 😉

 

Odkryj inne atrakcje na Teneryfie

 

Punta de Teno

3 komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *