Święta za pasem i przyszedł najwyższy czas na wysłanie listów do Świętego Mikołaja! Oficjalna poczta naszego długobrodego dobrodzieja znajduje się w Laponii na kole podbiegunowym. Święty przyjmuje tam listy z całego świata i wysyła listy do dzieci w każdym zakątku ziemi. Z pomocą przychodzą mu dzielne i pracowite elfy!

Poczta Świętego Mikołaja to nie bajkowy twór a prawdziwe miejsce w Finlandii. Miałam okazję je odwiedzić i zobaczyć najprawdziwsze elfy w pracy. W okresie przedświątecznym elfy otrzymują nawet 30 000 listów dziennie i każdy z nich czytają. Najwięcej listów otrzymują z Japonii, Rosji i Polski. Na poczcie można wysłać kartki pocztowe, listy, paczki z unikatowym znaczkiem i stemplem z kołem podbiegunowym. Istnieje także możliwość zamówienia specjalnego świątecznego listu od Mikołaja dla dzieci.

Poczta Mikołaja

Gdzie mieszka Mikołaj i gdzie jest oficjalna poczta

Oficjalna siedziba Świętego Mikołaja znajduje się na kole podbiegunowym w Finlandii w mieście Rovaniemi. W specjalnej mikołajowej wiosce znajduje się oficjalne biuro, gdzie rezyduje Mikołaj, mieszkają tam także renifery, psy husky i jest wiele innych atrakcji. Tam też znajduje się jedyna na świecie oficjalna poczta Świętego Mikołaja.

 

Relacja z wizyty u Świętego Mikołaja

 

Adres poczty i zarazem adres na jaki należy wysyłać listy do Mikołaja to:

Santa Claus’ Main Post Office

Tähtikuja 1, 96930 Arctic Circle,

FINLAND

Listy można wysyłać w każdym języku. Elfy znają każdy język i tłumaczą na fiński każdy list.

Jak otrzymać list od Mikołaja

Święty Mikołaj co roku wysyła tysiące listów do dzieci na całym świecie. Żeby otrzymać taki kolorowy i spersonalizowany list od Mikołaja to należy go odpowiednio wcześniej zamówić. A zamówienie należy złożyć na stronie internetowej.

Odwiedź stronę poczty fińskiej posti.fi i kliknij na „Order in time for Christmas”. Zostaniesz przeniesiony do formularza zamówień. Tam należy wpisać imię i nazwisko dziecka, do którego wysyłamy list. Pamiętaj, aby nie podawać swojego imienia, a imię dziecka. Imię, które wpiszesz będzie widniało na liście. Następnie wybierz język, w jakim chcesz otrzymać list. Jeżeli chcesz, aby Mikołaj wysłał list w języku polskim to wybierz opcję „Polish”.

List od Mikołaja

W kolejnym kroku wpisujesz adres i dokonujesz opłaty za wysyłkę. Wysłanie listu do Polski kosztuje 8.90€ (ok. 40 PLN).

Jeżeli chcesz otrzymać list przed świętami to należy go zamówić przed 1 grudnia. W przeciwnym razie dostaniesz go dopiero po świętach.

Poza listem od Świętego dzieci dostaną także imienny certyfikat uprzejmego dziecka i kolorowankę świąteczną. Jest to prawdziwa frajda dla dzieci, list można oprawić w ramkę, zawiesić na ścianie i będzie stanowił fajną pamiątkę.

Hotel

A w filmiku poniżej znajdziesz krótką relację z wizyty w wiosce mikołajowej.

Jeden komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *