Dekoracje bożonarodzeniowe w Londynie są magiczne i jedne z piękniejszych jeżeli nie najpiękniejszych w Europie. Londyńczycy przywiązują ogromną uwagę do dekoracji świątecznych i z każdym rokiem starają się je coraz to bardziej urozmaicać. Grudniowy spacer w centrum Londynu, najlepiej po zmroku, jest wprost bajkowy.

Atrakcji, dekoracji, światełek i innych świątecznych atrybutów w Londynie nie brakuje. Mieszkańcy przyozdabiają swoje domy światełkami, ustawiają światełkowe zwierzęta, a nawet przygotowują szopki. Niektóre domy są tak bardzo udekorowane i świecące, że można odnieść wrażenie, że nawet samoloty na niebie mogą je dostrzec. Te bogate dekoracje na prywatnych posesjach dostrzec można już z początkiem listopada! Mniej więcej w tym okresie na ulicach Londynu zaczynają pojawiać się pierwsze oficjalne miejskie dekoracje. I nie są one już tak kiczowate jak te na prywatnych posesjach. Są one o wiele bardziej wyrafinowane i wprowadzają mieszkańców i przyjezdnych w magiczny klimat bożonarodzeniowy.

Hotel

Dekoracje świąteczne w Londynie – gdzie szukać

Najpiękniejsze światełka świąteczne w Londynie co roku rozświetlają na Oxford Street, Regent Street oraz pobocznych uliczkach. Światełka na Oxford Street zapalane są zazwyczaj w drugiej połowie listopada i jest to ogromne wydarzenie dla Londyńczyków. Tego dnia tłumy zbierają się na Oxford Street, żeby zobaczyć dekoracje i to wydarzenie symbolicznie otwiera sezon świąteczny w Londynie. A dekoracje świąteczne są po prostu zjawiskowe. Warto jest wybrać się na spacer po zmroku, żeby je zobaczyć. Warto zacząć spacerować od Oxford Street (albo od strony Marble Arch albo od Tottenham Court Road). Następnie kieruj się w stronę Oxford Circus. Po drodze zaglądaj do pobocznych uliczek, bo na nich też znajdują się światełka. Następnie z Oxford Circus skręć w Regent Street i kieruj się w stronę Piccadilly Circus. Możesz też wstąpić da Soho na Carnaby Street. Na Leicester Square i Trafalgar Square też zazwyczaj znajdują się różne dekoracje.

Poza ścisłym komercyjnym centrum Londynu warto jest też zajrzeć do Hyde Park, gdzie co roku ma miejsce Winter Wonderland. Jest to zimowy park rozrywki z karuzelami, knajpkami, lodowiskiem i niezliczoną ilością atrakcji. Zazwyczaj Winter Wonderland w Hyde Park rozpoczyna się w listopadzie i trwa do stycznia. Wstęp jest darmowy, ale trzeba liczyć się z tłumami i sporą kolejką do wejścia. W Winter Wonderland na 100% doświadczysz świątecznego klimatu 🙂

Jeszcze jednym fajnym miejscem, które warto odwiedzić w czasie bożonarodzeniowym jest ogród botaniczny Kew Gardens. W grudniu w ogrodach także można znaleźć piękne iluminacje świąteczne. Wydarzenie to jest płatne i nazywa się Christmas at Kew.

Święta w Londynie – zdjęcia

Przekonaj się sam jak wyglądają te magiczne dekoracje świąteczne na ulicach Londynu. Oto kilkadziesiąt zdjęć, które udało mi się zrobić w różnych miejscach w Londynie.

Londyn w święta

Londyn w święta

Londyn w święta

Londyn w święta

Londyn w święta

Londyn w święta

Londyn w święta

Londyn w święta

Londyn w święta

Londyn w święta

Londyn w święta

Londyn w święta

Londyn w święta

Londyn w święta

Londyn w święta

Londyn w święta

Londyn w święta

Londyn w święta

Londyn w święta

Londyn w święta

Londyn w święta

Londyn w święta

4 komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *