Park Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno to największa tego typu atrakcja w świętokrzyskim i pewnie w centralnej Polsce. Miejsce skupia w sobie wiele atrakcji w tym stok narciarski, Park Miniatur, lunapark, park linowy, kino i wiele więcej. Miejsce idealne dla dzieciaków a i niejeden dorosły znajdzie coś dla siebie.

Sabat Krajno odwiedziłam przy okazji wyjazdu do świętokrzyskiego. Domek, który wynajęliśmy znajdował się we wsi Krajno Pierwsze tuż obok Parku. A z racji tego, że był to wyjazd rodzinny (w grupie były małe dzieci) to wizyta w Parku została włączona w plan wyjazdu już na samym początku 🙂 Tak więc do Parku Sabat Krajno wybraliśmy się w trzy pokolenia i tak naprawdę każdy znalazł coś dla siebie. Oczywiście najbardziej zadowolone były dzieciaki. Zadowolone to nawet mało powiedziane. W oczach najmłodszych tamtejszy lunapark zdecydowanie zebrał większe noty niż wspinaczka na Łysicę.

Dzień, w którym wybraliśmy się do Parku był bardzo pochmurny i nawet lekko deszczowy. Dzieciakom to oczywiście nie przeszkadzało. Zostawiliśmy je w lunaparku oczywiście pod opieką jednego z dorosłych. Reszta grupy +18 wybrała się do Parku Miniatur. Wszystkie atrakcje Sabat Krajno są zlokalizowane tuż obok siebie. Oczywiście każda z nich wymaga osobnego biletu. O wszystkim jeszcze dokładnie napiszę.

Park Rozrywki i Miniatur SABAT KRAJNO

Sabat Krajno to ogromny park rozrywki położony w województwie świętokrzyskim jedynie 2.5 km od miejscowości Święta Katarzyna, gdzie rozpoczyna się szlak na Łysicę.

Działalność Parku rozpoczęła się od stoku narciarskiego. Jest to najdłuższy stok w centralnej Polsce o długości 850 metrów. Oczywiście wytrawni narciarze nie pośmigają na stoku, ale dzieciaki i osoby zaczynające przygodę z nartami z pewnością będą mieć świetną zabawę. Po stacji narciarskiej w Sabat Krajno powstał lunapark, Park Miniatur i inne atrakcje.

W sezonie letnim Park może być dosyć zatłoczony szczególnie w weekendy. Dzieciakom to jednak z pewnością nie będzie przeszkadzać. Dorośli natomiast mogą odpocząć w tamtejszych restauracjach i kawiarenkach.

Sabat Krajno – atrakcje

Oto wszystkie atrakcje jakie czekają na dzieci, młodzież i dorosłych w Sabat Krajno.

Aleja Miniatur

Rozpoczynamy od głównej i największej (również gabarytowo) atrakcji czyli Alei Miniatur.Owa aleja nosi nazwę „Cudowny Świat” i zawiera miniatury największych budowli na świecie. Wszystkie miniatury wykonane zostały w skali 1:25. Każda z miniatur opatrzona jest tabliczką informacyjną z dokładnym opisem danej budowli. W alei „Cudowny Świat” zobaczyć można m.in.:

 • Plac Świętego Piotra z Watykanu
 • Krzywa Wieża w Pizie
 • Statua Wolności z Nowego Jorku
 • Big Ben z Londynu
 • Wieża Eiffla z Paryża
 • Brama Branderburska z Berlina
 • Piramida Cheopsa
 • Wulkan Etna

Cała aleja usytuowana jest na wzgórzu. Spacerując między miniaturami wspinamy się ku górze. A stojąc już na samej górze wzniesienia podziwiać możemy widok na całą aleję a także okolicę. Jest to najfajniejszy moment w czasie całego spaceru. Znajduje się też tam na górze barek z przekąskami i napojami.

Aleja Miniatur nocą

Aleję Miniatur można też zwidzać nocą! Kilka razy w miesiącu Sabat Krajno otwiera swoje drzwi po zmroku. Jest to jedyna atrakcja, która jest otwarta w godzinach wieczornych. Wtedy też wszystkie miniatury zostają podświetlone.

Park Linowy

Częścią Sabat Krajno jest także park linowy będący jednym z największych parków linowych w Polsce. W parku znajdują się trasy o 4 poziomach turudności:

 • Trasa Dziecięca: ta trasa dostępna jest dla dzieci od 3 roku życia. Nie wymaga uprzęży ani innych zabezpieczeń. Jest w pełni dostosowana i bezpieczna dla najmłodszych.
 • Trasa Łatwa: Sabat Krajno oferuje 3 trasy łatwe. Dostępne one są dla osób o wzroście minimum 120 cm. Każdy uczestnik otrzymuje kask i uprzęż biodrową. Przejście każdej trasy zajmuje do 30 minut. Trasy zawierają małą wspinaczkę i zjazd tyrolką.
 • Trasa Średnia: trasa dostępna dla osób o wzroście minimum 135 cm. Przejście znajduje się na wysokości 6.5 m. Tutaj również pojawiają się elementy wspinaczki i zjazd tyrolką.
 • Trasa Trudna: tę trasę mogą pokonać osoby o wzroście minimum 140 cm. Trasa znajduje się na wysokości 9 m.

Trasę Łatwą, Średnią i Trudną poprzedza szkolenie przez instruktora. Każdy uczestnik wyposażony zostaje w kask i uprzęż. Przez cały czas instruktor pozostaje do dyspozycji uczestników.

Sabat Krajno Park Linowy

Sabat Krajno

Lunapark

Ulubioną atrakcją najmłodszych jest oczywiście lunapark! Dzieciaki spokojne spędzą tam cały dzień i z trudem przyjdzie je namawiać do wyjścia. Atrakcje są naprawdę fajne i różnorodne. Znajdziemy tam skutery, trampolinę, rowerki wodne, łódki i wiele innych fajnych atrakcji.

Do lunaparku wstęp mają także opiekunowie. Na miejscu nie brakuje także animatorów, którzy pilnują bezpieczeństwa dzieci.

Sabat Krajno

Sabat Krajno

Kino 6D

Na terenie Parku znajduje się także małe kino 6D. Sale kinowe są małe, ale efekty wizualne są ogromne. Ruchome fotele, pryskająca woda, wiatr, deszcz to tylko niektóre z efektów wizualnych, którymi charakteryzują się seanse w kinie 6D.

Sabat Krajno

Stacja Narciarska

W okresie zimowym swoje drzwi otwiera Stacja Narciarska. Sabat Krajno oferuje 3 trasy:

 • Szkółka Narciarska – 100 metrów – jak sama nazwa wskazuje trasa dla początkujących.
 • Trasa Główna – 800 metrów
 • Trasa 2 – 850 metrów

Na miejscu znajduje się wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i snowboard. Jest także szkółka narciarska.

Adres, dojazd, parking

Dokładny adres Parku to Krajno Zagórze 43 c, 26-008 Górno.

Z Kielc można dojechać autobusami MPK o numerach 41 lub 47.

Na miejscu znajduje się duży, bezpłatny parking.

Sabat Krajno

Bilety wstepu do Sabat Krajno

W Sabat Krajno obowiązują 2 cenniki: letni oraz zimowy.

CENNIK LETNI

Aleja Miniatur: bilet normalny 30 zł, ulgowy 25 zł.

Lunapark: pakiet FULL 60 zł, pakiet ZABAWA 40 zł, bilety na indywidualne atrakcje od 10 zł

Park linowy: od 15 zł do 60 zł

Dokładne ceny i pakiety promocyjne można znaleźć na stronie Parku.

 

CENNIK ZIMOWY

Aleja Miniatur: 18 zł

Wewnętrzna Bawialnia: od 10 zł do 20 zł

Wyciąg Talerzykowy (na Trasę Główną i Trasę 2): 1 godzina 38 zł, 5 godzin 80 zł

Lekcja godzinna w szkole narciarskiej: 90 zł

Dokładne ceny znaleźć można w Cenniku Zimowym.

Informacje praktyczne

 • Na terenie Parku znajduje się duża restauracja a także kilka barów z przekąskami i napojami
 • Parking na miejscu jest bezpłatny.
 • Bilety można kupić online lub na miejscu w kasach.

Sabat Krajno – warto jechać?

Z atrakcji w lunaparku i z parku linowego z pewnością bardzo zadowolone będą dzieci. Tu nie mam wątpliwości. Dzieciaki w mojej grupie wspominały wypad do lunaparku jeszcze przez kilka kolejnych dni.

Dla dorosłych jedyną atrakcją jest Aleja Miniatur. Miniatury są fajnie wykonane, więc jeżeli ktoś lubi takie atrakcje to powinien się tam wybrać. Ja pewnie sama nigdy bym tam nie zajrzała, bo nie przepadam za alejami miniatur.Zdecydowanie jest to miejsce dla dzieci i rodzin a nie dla podróżników szukających przygód i ciekawych miejsc 🙂

Sabat Krajno

Co zobaczyć w okolicy

Przy okazji wypadu do Sabat Krajno w okolicy można zobaczyć także kilka innych miejsc. Oto one:

 • Łysica – zdobycie najwyższego szczytu Gór Świętokrzyskich zajmuje jedynie godzinę! A szlak rozpoczyna się w miejscowości Święta Katarzyna, która położona jest 2.5 km od Parku.
 • Łysa Góra – drugi co do wysokości szczyt w Górach Świętokrzyskich. Łysą Górę można zdobyć na pieszo lub wjechać meleksem.
 • Kielce– oddalone o ponad 20 km Kielce są stolicą świętokrzyskiego. Warto jest wybrać się do Kielc chociażby po to, aby zobaczyć rezerwat przyrody Kadzielnia z tamtejszymi jaskiniami.
 • Jaksinia Raj – najpiękniejsza w Polsce jaskinia kresowa.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *