Symbolem Australii są bez wątpienia kangury! Zobaczenie dzikich kangurów nie należy jednak do najłatwiejszych, trzeba się ich bowiem naszukać. Spędzając czas w Sydney jest jeszcze trudniej, bo kangury przecież w miastach nie żyją! Gdzie zatem zobaczyć kangury w Sydney?

Mój pobyt w Australii był krótki i był to jedynie kilkudniowy przystanek w drodze do Nowej Zelandii. Przed wyjazdem miałam tak naprawdę jeden cel – zobaczyć kangura (i pogłaskać :)). Czytając różne artykuły i blogi okazało się, że nie jest to wcale takie łatwe. Kangury zobaczyć można w Taronga Zoo w samym mieście, ale nie miałam ochoty jechać do zoo, bardziej zależało mi na parkach narodowych lub sanktuariach zwierząt. Niestety plaże, parki, gdzie można spotkać dzikie kangury są oddalone od Sydney o kilkadziesiąt kilometrów. Dojechać do nich można jedynie własnym samochodem, a my samochodu w Sydney nie wynajmowaliśmy. Już trochę poddałam się i pogodziałam się z faktem, że tym razem kangurów nie zobaczę, aż w końcu znalazłam fajne miejsce.

Featherdale Sydney

Gdzie zobaczyć kangury w Sydney

Kangury w Sydney zobaczyć można w Featherdale Wildlife Park. Jest to park flory i fauny położony na obrzeżach Sydney. Nie można zobaczyć tam dzikich kangurów, ale nie jest też to typowe, skomercjalizowane zoo. W Featherdale zobaczyć można kangury, koale, kuoki i inne zwierzęta typowe dla Australii. Kangury są bardzo zaprzyjaźnione i wybrane gatunki można karmić z ręki i je głaskać.

Czym jest Featherdale Wildlife Park

Featherdale Wildlife Park to park flory i fauny powstały w 1972 roku. Początkowo była to farma rodzinna, która przekształciła się w małe sanktuarium dla zwierząt. Po latach obiekt zaczął się rozrastać. Dziś jest to jedna z głównych atrakcji w Sydney.

Na obszarze 3.2 ha (dla porównania zoo w Warszawie obejmuje obszar 40 ha) można zobaczyć gatunki zwierząt typowe dla Australii. Obok kangurów i koali mieszkają tam kuoki, niełazy, krokodyle, płazy, gady, papugi, pingwiny.

Featherdale Sydney

Gdzie znajduje się Featherdale Wildlife Park

Featherdale Wildlife Park znajduje się na przedmieściach Sydney w dzielnicy Doonside. Z centrum Sydney na miejsce dojechać można pociągiem.

Ja wsiadłam na stacji Town Hall w pociąg o numerze T1. Kupiłam bilet na jeden przejazd na stacji w biletomacie (w biletomacie należy jedynie podać stację końcową i tak zobaczysz cenę). Wysiadłam na stacji Blacktown.

Stacja Blacktown oddalona jest od parku o 3 km. Od stacji Blackotwn do Featherdale w jedną stronę szłam na pieszo, spacer zajął ok 30 minut. W drodze powrotnej na stację wróciłam Uberem (koszt ok $5). Do miasta wróciłam znów pociągiem T1 (bilet kupiłam w biletomacie).

Pociągi T1 odjeżdżają z różnych stacji w mieście, nie tylko z Town Hall i są dosyć częste.

Możesz także do Featherdale wybrać się taksówką, ale jest to dosyć spora odległość. Centrum Sydney położone jest ok 40 km od parku i koszt taksówki wyniesie ok $70.

Jak wygląda wizyta w Featherdale Wildlife Park

W Featherdale byłam dosyć wcześnie, tuż po samym otwarciu o godzinie 9. Bilety kupiłam na miejscu (zapłaciłam $38). Dodatkowo zapłaciłam $3 za pokarm dla kangurów.

Sam park w sobie jest dosyć małych rozmiarów i pewnie spędzisz tam nie więcej niż godzinę, maksymalnie dwie. Są tam różne gatunki kangurów i nie wszystkie można karmić. Te bardziej niebezpieczne gatunki żyją w zamknięciu. Natomiast te przyjazne kangury żyją na wybiegu do którego można wejść. Kangury są bardzo, ale to bardzo przyjazne i przyzwyczajone do turystów. Lubią turystów szczególnie tych z jedzeniem. Można je pogłąskać, karmić i robić z nimi zdjęcia.

Odwiedzając Featherdale wczesnym rankiem nie zastałam tam tłumów. Przy wyjściu zaczęły jednak podjeżdżać duże autokary, więc pewnie w ciągu dnia miejsce staje się zatłoczone. Warto jest zatem wybrać się tam z samego rana po otwarciu.

Myślę, że Featherdale to dobra opcja na zobaczenia kangurów będąc w Sydney. Nie są to może dzikie kangury, ale dla osób niezmotoryzowanych i ograniczonych czasowo jest to najlepsza opcja.

Featherdale Sydney

Featherdale Sydney

Featherdale Sydney

Featherdale Sydney

Featherdale Sydney

 

Co jeszcze zobaczyć w Sydney

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *