Revolut to aplikacja mobilna do obsługi finansów, która zrewolucjonizowała rynek finansów. Codzienne płatności, przewalutowania potrzebne w podróżach zagranicznych są znacznie łatwiejsze z tą aplikacją. 

Pamiętam jeszcze czasy, kiedy to przed podróżą do innego kraju chodziłam od kantoru do kantoru w poszukiwaniu najlepszych kursów. Jestem z małego miasta, więc często się zdarzało, że kantor albo nie miał danej waluty, albo nie miał wystarczającej kwoty. Te czasy są już oczywiście za nami 🙂 Dziś wszystkim podróżnikom z pomocą przychodzi firma Revolut, która kilka lat temu zaprojektowała fantastyczną aplikację do przelewów i przewalutowań. Już nie muszę chodzić do kantoru, żeby wymienić złotówki na euro. Z Revolutem do przewalutowań potrzebuję jedynie smartfona i nie więcej niż 10 sekund wolnego czasu! Aplikacji Revolut używam jednak nie tylko do przewalutowań, ale także do codziennych płatności w internecie i offline (w sklepach, restauracjach itd.). Zastosowań Revoluta jest bardzo dużo i firma regularnie wypuszcza nowe produkty.

Czym jest Revolut?

Revolut to innowacyjna aplikacja do obsługi finansów. Aplikacja umożliwia dokonywanie przelewów i przewalutowania. Firma powstała w 2015 roku w Wielkiej Brytanii i od tego momentu Revolut zyskał ponad 15 milionów użytkowników na całym świecie. Z Revolutem możesz:

 • wysyłać i otrzymywać pieniądze od innych użytkowników,
 • dokonywać przewalutowań,
 • generować osobiste raporty finansowe,
 • płacić online kartą,
 • wypłacać środki w bankomatach z kartą Revolut.

Zalety korzystania z aplikacji Revolut

Z karty Revolut korzystam nie tylko w czasie podróży zagranicznych, ale i na co dzień. Oto zalety, które ja odnajduję w korzystaniu z aplikacji.

 • Kartę Revolut wykorzystuję do codziennych płatności. Uważam, że jest to znacznie bezpieczniejszy sposób szczególnie w wypadku płatności bezkontaktowych lub płatności telefonem. Swoje konto doładowuję bowiem wedle potrzeby i nigdy nie trzymam na nim większej gotówki. Na przykład, idąc na zakupy doładowuję konto potrzebną kwotą (50 zł, 100 zł…). Doładowanie karty w aplikacji trwa kilka sekund, więc mogę to nawet zrobić przy kasie jeżeli okaże się, że mam niewystarczające środki na koncie. Zdecydowanie wolę płacić za zakupy w ten sposób niż cały czas nosić przy sobie główną kartę na której trzymam całą swoją gotówkę i martwić się, że ktoś może mnie okraść.
 • Revolut daje także możliwość wygenerowania karty wirtualnej. Oznacza to, że dokonując płatności online mogę wygenerować unikalny numer karty i tą kartą dokonać płatności. Jest to świetny sposób na ochronę danych w sieci. Nawet na wypadek ataku hakerskiego i kradzieży danych karty, nic mi nie grozi, bo użyłam karty wirtualnej.
 • W aplikacji lubię również raporty finansowe. Co miesiąc w aplikacji mogę sobie sprawdzić ile wydałam na żywność, ubrania, kawę czy transport. Dzięki temu mogę kontrolować swoje wydatki i wprowadzić ograniczenia czy modyfikacje.
 • Apka wysyła mi powiadomienia o wszystkich płatnościach.
 • Aplikacja daje mi również możliwość wysyłania pieniędzy do innych użytkowników. Jest to bardzo przydatne na przykład kiedy dzielimy rachunek w restauracji. Wtedy ja lub moi towarzysze mogą szybko przelać środki na moje konto. I te środki pojawają się u mnie automatycznie.
 • W końcu z Revoluta korzystam w czasie podróży zagranicznych i bez tej karty się nie ruszam! Revolut bowiem obsługuje dziesiątki różnch walut, więc wystarczy, że doładuję swoje główne konto i potem mogę przenosić te środki na inne waluty. I znów nowe waluty doładowuję według potrzeby, a po podróży kiedy zostaną mi jakieś środki na przykład w euro, to mogą je przenieść na konto złotówkowe. Koszty przewalutowania są też znacznie mniejsze z Revolutem i przewalutowań mogę dokonać 24 godziny na dobę!

Czy są jakieś wady?

Główne wady, które rzuciły mi się w oczy w czasie codziennego użytkowania to pewnie ograniczenia za granicą. Niestety Revolut nie obsługuje wszystkch walut i karta zwyczajnie nie działa we wszystkich krajach. Przed podróżą trzeba się zatem upewnić, że dany kraj przyjmuje płatności Revolutem. Czasami zdarza się także, że płatności Revolutem nie są przyjmowane. Na przykład linie lotnicze nie akceptują karty Revolut na pokładach.

Na co dzień korzystam ze zwykłego, darmowego konta Revolut i nigdy nie miałam potrzeby przejścia na płatny plan. Jeżeli jednak będziesz chciał zwiększyć limit doładowań lub korzystać z dodatkowych usług to będziesz musiał przejść na nowy, płatny plan. Niestety nie wszystko w Revolucie jest darmowe.

Revolut

Jak założyć konto Revolut: krok po kroku

Zakładanie konta w aplikacji Revolut zajmuje kilka minut. Fajne jest to, że cały proces naprawdę odbywa się na smatfonie i nie trzeba iść do banku czy innej fizycznej placówki, żeby podpisać umowę.

Zakładanie konta

Rejestracja konta zaczyna się od podania numeru telefonu. Na ten numer po chwili przychodzi SMS z linkiem do pobrania apki w GooglePlay lub AppStore. Po pobraniu aplikacji należy podać swoje dane osobiste w tym adres korespondencyjny, na który dostaniemy kartę. Revolut nie wymaga fizycznego podpisania umowy, ale firma i tak przeprowadza proces weryfikacji. W kolejnym etapie należy zrobić zdjęcie swojego dowodu tożsamości lub paszportu oraz selfie. W ten sposób firma sprawdza czy właściciel dowodu i rejestrator konta to ta sama osoba. Jeżeli proces przejdzie pomyślnie i konto zostanie zweryfikowane to możesz korzystać z aplikacji od zaraz. Karta dotrze na adres domowy po kilku dniach.

 

Załóż konto REVOLUT

 

Rodzaje kont

Revolut oferuje kilka rodzajów kont. Konto podstawowe, które ma naprawdę dużo funkcji (ja od kilku lat korzystam z tego konta i zupełnie mi wystarcza) jest darmowe. Pozostałe rodzaje kont wymagają miesięcznych opłat. Rozpoczynając przygodę z Revolutem lepiej jest zacząć od darmowego konta podstawowego i z czasem w miarę potrzeb przejść na płatne plany. Oto one:

 • Standard – za darmo
 • Plus – w cenie 14,99 zł / msc
 • Premium – w cenie 29,99 zł / msc
 • Metal – w cenie 49,99 zł / msc

Plany różnią się między sobą limitami płatności, przewalutowań, wypłat z bankomatu. Droższe plany zawierają także pakiety ubezpieczeń itd. Dokładne różnice w planach wyszczególnione są na stronie Revolut.

A jakie są Wasze opinie o aplikacji Revolut? Czy korzystacie z dodatkowych opcji?

 

Załóż konto REVOLUT

 

3 komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *